Τελευταίο ποδηλατικό event της χρονιάς το 200άρι Brevet “Γουδί”.
Άνω Σούλι, Γραμματικό, Σέσι, Χαμολιά. Κουβαράς, Άγιος Κωνσταντίνος και μερικές ευθείες ενδιάμεσα για ξεμούδιασμα σε μια από τις πιο όμορφες διαδρομές 200 χιλιομέτρων που μπορούν να σχεδιαστούν εντός Αττικής, από τον γνωστό designer σαδιστικών brevets και λάτρη των υψομετρικών Σπύρο Κούκο σε συνεργασία με την Kassimatis Cycling.
Όλες οι φωτογραφίες στη σελίδα https://www.nassostriantafyllou.gr/-/galleries/greek-cycling/2017/20171230_brevet_goudi.
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_005.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_017.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_028.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_007.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_022.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_097.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_059.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_016.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_021.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_091.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_008.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_012.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_031.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_086.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_047.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_070.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_087.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_112.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_048.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_088.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_057.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_098.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_052.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_027.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_015.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_062.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_100.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_034.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_063.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_046.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_035.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_082.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_054.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_103.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_079.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_096.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_107.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_024.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_068.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_092.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_069.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_011.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_061.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_108.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_025.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_110.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_044.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_002.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_042.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_077.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_101.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_105.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_113.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_071.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_006.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_036.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_090.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_084.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_029.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_050.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_089.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_083.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_073.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_037.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_085.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_039.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_045.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_032.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_056.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_094.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_072.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_111.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_060.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_065.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_064.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_075.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_099.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_109.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_019.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_038.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_076.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_055.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_093.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_023.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_040.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_043.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_080.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_051-1024x683.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_066.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_009.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_033.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_095.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_003.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_106.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_041.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_013.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_018.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_030.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_078.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_020.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_049.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_004.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_053.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_058.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_081.jpg)
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/20171231_brevetgoudi_010.jpg)
Αφιερωμένο στον Νίκο Γεωργακούλια, που πριν λίγες μέρες έφυγε από κοντά μας.
Ο Νίκος, ορκισμένος “μπρεβετάς” και πραγματικός μαχητής, ήταν κυριολεκτικά ο πρώτος άνθρωπος της «Ελληνικής ποδηλασίας» που γνώρισα, μέσω του αδελφού μου το 2012. Αργότερα ποδηλατίσαμε κάποιες φορές παρέα, τον φωτογράφησα κάποιες άλλες και συχνά μιλούσαμε για την αγάπη του για το ποδήλατο.
![](https://thecyclingjournal.gr/wp-content/uploads/2017/12/Nikos-Georgakoulias.jpg)
Κείμενο / Φωτογραφίες: Νάσος Τριανταφύλλου @nassostphoto.Απαγορεύεται η αναδημοσίευση μέρους ή ολόκληρου του άρθρου ή των φωτογραφιών.